Grupa 6

Góralskie Jasełka

''Oj maluśki, maluśki, maluśki

Kiej by rękawicka"

Góralski charakter miały w tym roku nasze Jasełka. Były góralskie tańce i próby pierwszych w życiu wypowiedzi "po góralsku". A TEROZ MY CHŁOPOKI DLA JEZUSKA PIKNIE ZATAŃCYMY" I zatańczyli - chłopcy zbójnickiego "W murowanej piwnicy", a dziewczynki z wielką klasą "Zasiali górale".Było pięknie, wzruszająco, sentymentalnie i radośnie z wielkim humorem /kiedy np. chłopcy próbowali kucanego, czy klepanego w zbójnickiej stylizacji/ Dziękujemy wam dzieciaki za wszystkie emocje. Jesteście SUPER!!!! Zdrowych i wesołych świąt.

Mikołaj znów był w "naszym" lesie

MIKOŁAJOWY LAS - tak zwykliśmy mówić o tym fragmencie sokołowickiego lasu w którym co roku znajdujemy Świętego Mikołaja. Karmiliśmy zwierzęta i słuchaliśmy ciekawych opowieści pana leśniczego o zwyczajach i upodobaniach zwierząt dla których zostawiliśmy spore ilości jedzonka. SMACZNEGO !!!! My wracamy do przedszkola i zapraszamy tam naszego Mikołaja. Do zobaczenia za rok.

Święta tuż tuż - warsztaty decupagu.

Chwile relaksu, magia świąt, miłe rozmowy........ WSPANIAŁY EFEKT. Dziękujemy wszystkim rodzicom którzy zaangażowali się w wykonanie ozdób świątecznych.  Macie Państwo możliwość podziwiać świąteczne bombki w holu głównym naszego przedszkola.

Koncert jesienny - KOLOROWE ZNAKI.

Bezpieczeństwo na drodze - to temat przewodni jesiennego konceru w naszej grupie, a piosenka "Kolorowe znaki" oprócz tego, że usystematyzowała naszą wiedzę o ruchu drogowym to - stała się naszym przedszkolnym hitem. KOLOROWE ZNAKI ZNAJĄ JE DZIEWCZYNKI, ZNAJA JE CHŁOPAKI KOLOROWE ZNAKI ZNJĄ JE WSZYSTKIE DZIECIAKI. Zaprezentowaliśmy zasady przejścia przez jezdnię - spojrzeć w lewo, spojrzeć w prawo - jeszcze w lewo - śmiało przejdź. Rodziców czekała miła niespodzianka - zagadki dotyczące zasad ruchu drogowego. Każdy rodzic musiał odpowiedzieć na zagadkę przygotowaną przez swoje dziecko.

Mali turyści

Przedszkolaki udowodniły, że mogą stawać w szranki i rywalizować w wielu konkurencjach rekreacyjnych - wspinały się po skałkach i wędrowały pieszona wielokilometrowych trasach. Nie straszne a nawet bardzo sympatyczne i ekscytujące są spływy kajakowe - oczywiście po opieką KOCHANYCH RODZICÓW I PAŃ. Wszyscy mali wędrowcy otrzymali odznaki MAŁEGO TURYSTY.

Bijemy rekordy !!!!!!!

30 października o godzinie 12.00 zamierzaliśmy pobić rekord Giunessa w myciu zębów przez dzieci. 22 dzieci obecnych w tym dniu w przedszkolu wraz z wybiciem godziny  dwunastej przy dźwiękach oleśnickiego hejnału rozpoczęły uroczyste bicie rekordu. UDAŁO SIĘ !!! HURA !!!! Przy okazji wiele się nauczyliśmy

Europejski Dzień Ptaka

Wiemy o nich dość dużo ale chcieliśmy dowiedzieć się jeszcze więcej. PTAKI - SKRZYDLACI PRZYJACIELE.Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców zgromadziliśmy wiele eksponatów, figurek, plakatów, zdjęć, budek dla ptaków i karmników. DZIEKUJEMY Wam za pomoc. Finalnym działaniem było powieszenie karmników w miejscach które będziemy mogli podgladać  i dokarmiać ptaki zimą. Nasza przygoda z ptakami będzie więc trwała nie tylko ten jeden tydzień